از شال و روسری حریربیشتر بدانیم

حریر چیست؟

حریر از آن جنس هایی است که علاوه بر شیک و مجلسی بودن آن ، سبکی خاصی دارد.حریر در اصل پارچه ابریشمی نازکی است که از الیاف طبیعی ساخته می شود،الیاف طبیعی آن هم پیله کرم ابریشم است.البته پیله کرم ابریشم در تار یا پود روسری های سیلک یا ابریشمی و ساتن نیز به کار می روند.

حریر از آن جنس های پارچه است که میتوان آن را در همه البسه بدن خود از مانتو و پیراهن گرفته تا لباس مجلسی و روسری و شال به کار بردو از زیبایی آن لذت تمام را برد.

حریر در مدل های ساده و گل دار ،طرحدار،حریر کرپ،حریر ژرژت،حریر ساتن در بازار موجود است.این نوع از شال و روسری معمولا به دلیل سبکی و جذابیت در رنگ ها و طرح های زیبا و دلربا و اینکه پارچه سنگینی نیست معمولا از این مدل و نوع در مجالس و مراسمات استفاده می کنند.نکته قابل توجه در این جنس این است که نازک است و موها زیر آن معلوم می شود مگر اینکه دولا از آن استفاده شود.شال و روسری حریر پیلیسه را می توان به راحتی با مانتو های گلدار و طرحدار تابستانی و بهاری ست کرد و جلوه زیبایی به ظاهر داد.

ویژگی های حریر

ازدیگر ویژگی های دیگر و قابل ذکر آن می توان به لیزتر و سُرتربودن آن نسبت به شال و روسری نخی اشاره کرد.البته که این عیب روسری حریر نسبت به زیبایی و سبکی و جلوه های رنگ های بکار رفته در آن برای برخی از مخاطبان این محصول قابل چشم پوشی است.

انواع دیگری از حریر

روسری های مجلسی دوردست دوز حریر و معمولی در بازار موجود هستند که با توجه به قواره و طرح و کیفیت تار و پود به کار رفته و چاپ و رنگ های موجود در آن ها قیمت های متفاوتی دارند که البته مدل های دور دست دوز آنها به دلیل کار دست بودن آنها از قیمت های بیشتری نسبت به سایر مدل ها برخوردارند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *