چگونه از شر بوی سیگار لباس ها خلاص شویم؟

مقدمه

روش های از بین بردن بوی سیگار از شال و روسری و پوشاک حتما این تجربه را داشته اید که در محیطی قرار گرفته که روی سیم کارت می دهد و لباس های شما علت بوی سیگار شده‌اند و از این اتفاق احساس ناراحتی کرده اید زیرا هر چه از اسپری و از شهرهای مختلفی برای از بین بردن بوی سیگار استفاده کنید فایده چندانی نخواهید دید.

یا اینکه خود شما فردی سیگاری هستید و می خواهید لباس هایتان کمتر بوی سیگار بگیرند چند روش و ایده برای مبارزه با بوی سیگار و از بین بردن آنها را در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید از عطر خوشبویتان نیز لذت شوید.

شستشوی سریع

حتماً از آب گرم برای ماشین لباسشویی و شستشوی دستی استفاده کنید از پودر ماشین لباسشویی به همراه سرکه سفید و نوشابه بله تعجب نکنید این محلول می‌تواند بو را از لباس جدا کنند بدون آنکه آسیبی به لباس برساند، در این مرحله لباس های تان اضافه کنید و بگذارید در ماشین لباسشویی و تشت یا وان حمام تان باقی بماند و یک ساعت خیس بخورد بعد می توانید ماشین را روشن کنید و شستشوی اصلی را انجام دهید یا با دست شروع به شستن لباس ها کنید.

اگر وقتی لباس ها را خشک کردید همچنان بوی سیگار می دادند یک بار دیگر این عملیات را تکرار کنید اگر جواب نگرفتید ماشین لباسشویی را با محلول سرکه سفید و نوشابه و آب گرم بدمن اینکه لباس ها را اضافه کنید شستشو دهید و بعد لباس‌ها را دوباره بشوید از هوای آزاد و آفتاب برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید.از پودرها و مایعات با عطر و رایحه گل ها استفاده کنید.

 

روش دوم

یک روش امکان پذیر دیگر استفاده از جوش شیرین و تکه های کاغذ عطریست ورقه های کاغذ را بین لباس و شال قرار دهید و بین آنها پودر جوش شیرین بریزید و آنها را با هم در کیسه نایلونی قرار دهید که بزرگتر از اندازه لباس باشد دقت کنید که ورق های عطری مستقیماً روی لباسقرار نگیرند چون رنگ لباس را از بین می‌برند. بعد از اینکه چند ساعت از بستن کیسه پلاستیکی گذشت نتیجه دلخواه بدست آمده و بوی سیگار از بین رفته است.

روش سوم

از مواد دیگری برای از بین بردن بوی سیگار می توان استفاده کرد مثل ذغال قهوه و … می توانید مواد مختلف را امتحان کرده و روش خود را به دست آورید.

از روش های قدیمی که اکثر مادربزرگ ها استفاده می کردند استفاده از هوای آزاد و نور مستقیم خورشید است زیرا نور خورشید از بین برنده انواع بوهای بد و لک ها هستند ولی در عین حال میتواند باعث از بین رفتن رنگ لباس نیز شود و نتیجه مطلوب و رضایتمندی را به جای نگذارد.

روش آخر

استفاده از دستگاه اوزون ژنراتور است که می توان تعداد زیادی از لباس ها و شال و روسری هایی که آلوده به روی سیگار شدن را در یک جا جمع کرد و از این دستگاه برای از بین بردن بوی از آن استفاده کرد این دستگاه قابلیت ضد عفونی کنندگی اکسید کنندگی و پاک کنندگی دارد بهتر است در اتاق در بسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *