رنگ سال ۲۰۲۰ مشخص شد

رنگ سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک( ۱۹۴۰ ۵۲ ) رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام شد. این در حالی است که رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی رنگ مرجانی یا همان گلبهی بود.

مشخصات رنگ سال

آبی کلاسیک چه نوع رنگی آست؟ تقریباً در میان طیف رنگهای آبی این آبی به سمت آبی نفتی می‌رود ولی از آن روشن تر است. ست کردن رنگ آن با گستره رنگ های دیگر راحت است و تنوع ایجاد می‌کند بسیار جذاب تراز رنگ سال ۲۰۱۹ می‌باشد.

ست کردن رنگ سال ۲۰۲۰

برای ست کردن آبی کلاسیک می توان از رنگ های روشن برای دیده شدن بهتر استفاده کرد، برای مثال رنگ سفید استخوانی یا شیری با این رنگ همخوانی خوبی دارد و همین طور رنگ نارنجی در انواع طیف روشن و تیره آن مکمل جالب برای رنگ است. این گفته البته سبک رسمی توصیه نمی‌شود ولی می‌توان برای استفاده رسمی از این رنگ در پوشاک خود از نوار های کوچک نارنجی سفید و یا زرد آفتاب گردانی استفاده کرد باید دقت کنیم که این رنگ های ثانوی برای تزیین هستند نه اینکه قسمت های زیادی از لباس را بپوشانند.

ست کردن رنگ سال برای آقایان

آقایان نیز میتوانند از روش قبلی بهره ببرند با این تفاوت که از رنگ مکمل آن روی جیب پیراهن و کت به عنوان دستمال استفاده کند.

تاریخچه انتخاب رنگ سال

شرکت رنگ آمیزی آمریکایی پنتون و آبی کلاسیک را این طور توصیف می‌کند;” جهانی مورد علاقه یا یک حضور اطمینان‌بخش در ایجاد آرامش اطمینان و ارتباط

شرکت رنگ آمیزی پانتون یک شرکت استاندارد سازی و تولید رنگ در جهان است که سازندگان دیگر بر طبق استاندارد و کاتالوگ این شرکت رنگ مورد نظر خود را تطبیق داده و در اصطلاح می‌سازند و همان گونه که می خواهند بدون اینکه با آن تماس داشته باشند به دست می‌آورند.

تعیین رنگ سال

این شرکت به عنوان تعیین کننده غیررسمی رنگ سال شهرت جهانی دارد. شرکت پنتون از سال ۲۰۰۰ تاکنون با مشاوره متخصصان رنگ در جهان رنگ خاصی را به عنوان رنگ سال معرفی می‌کند.

تاریخچه رنگ سال از ابتدا تا به اکنون

سال ۲۰۰۰ آبی نیلگون، سال ۲۰۰۱ رز بنفش ، سال ۲۰۰۲ سرخ، سال ۲۰۰۳ آبی آسمانی، سال ۲۰۰۴ Tigerlily ، سال ۲۰۰۵ آبی فیروزه ای، سال ۲۰۰۶ sand doller،سال ۲۰۰۷ قرمز فلفلی، سال ۲۰۰۸ آبی زنبقی، سال mimosa۲۰۰۹ ،سال۲۰۱۰ honeysuckt، سال۲۰۱۱، سال۲۰۱۲ نارنجی ،سال ۲۰۱۳ سبز، سال ۲۰۱۴ بنفش ارکیده ای ،سال ۲۰۱۵، سال ۲۰۱۶ رزکوارتز، سال ۲۰۱۶ serenity، سال ۲۰۱۷ ،سال ۲۰۱۸ بنفش تیره، ۲۰۱۹ مرجانی زنده، سال ۲۰۲۰ کلاسیک.

استاندارد رنگ چیست؟

ایجاد سیستم یکپارچه برای تطبیق و نام گذاری هر طیف رنگ با به کارگیری یک عدد رنگ منحصر به فرد باعث به وجود آوردن نظم خاصی برای صنایع مد و فشن و چاپ و گرافیک و نقاشی از محسنات و مزایای این روش برای جهان است .چرا که درک درستی از رنگ مورد نظر در هر صنعت یک امر ضروری و مهم است که اگر اختلاف نظر در آن باشد و یک زبان بین المللی برای آن نباشد چه بسا کارها آن طور که باید انجام نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *